Araç Ekspertiz Silver Paket | Autoking

*Hediye çeki kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerlidir.

*Bir sonraki kullanımda geçerlidir.

Oto Ekspertiz Silver Paket

Otomobil alım-satım işlemlerinde sorun yaşamadan ve etkili bir şekilde süreci ilerletebilmek için oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak önemlidir. Bir aracın 2. el alım-satım işlemlerinde geçmişiyle ilgili her durum pazarlık konusu olabilmektedir. Otomobilin geçmişle hasar görüp görmediğ veya değişen parçasının olup olmadığı ile ilgili bir çok nokta aracın değerini belirlemektedir. Aynı zamanda otomobilin güncel durumuyla ilgili bir analiz yapmak araç ekspertiz hizmetleri sayesinde oldukça kolaydır.

Formu doldurun, hemen sizi arayalım...

Dış Aksamlar

Aracın, kaporta ve boyadaki mevcut hasar durumu, lastik diş kalınlıkları, üretim yılı, far, stop çalışma ve hasar kontrolleri başta olmak üzere mevcut durumunun belirtildiği genel kontrollerdir.

Boya-Kaporta Kontrolü

Aracın boyalı parçalarından değişen ve sökülen bölümlerinin yüksek hassasiyetli cihazlar ile ölçülmesidir. Boya kalınlıklarının ölçümü, değişen demonte ve sabit parçaların detaylı ekspertizi, parçanın onarılmışsa ne derece hasar görüp onarıldığının tespit edilmesi işlemidir.

İç Aksamlar

Araç içindeki; koltuk, torpido, tüm kumanda kontrol panelleri (cam açma, klima kontrol üniteleri, sinyal, far, aydınlatma sistemleri) ve düğmelerin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Tüm iç aksamların işlevselliği, hasar ve yıpranması, güvenlik donanımları, airbag ve emniyet kemerleri genel kontrollerinin yapılması işlemleridir.

Araç Motorunun Ekspertizi

Araç motor ekspertizinde motor yağ seviyesi, üfleme kontrolü, yağ su ve hidrolikler başta olmak üzere; sıvı kaçak kontrolü, kayış, hortum, hava filtre kazanı, radyatörler ve motor kabini içerisinde kaçak ve hasar genel durumları gözle kontrol edilir.

Mekanik Ekspertiz

Aracın sürüş güvenliğini etkileyen; rot, rotil ve genel süspansiyon sistemi, fren balata, disk, debriyaj, direksiyon kutusu, mafsal boşluklar ile bağlı olduğu taşıyıcıların hasar, arıza ve genel durumlarının tespitidir.

Tramer Sorgulama

Aracın geçmiş hasar kayıtları, karışmış olduğu kazalar, değişen parçalar ve hasar dosya tutarlarını gösteren sicil sorgulaması işlemidir.

ODB Beyin Testi

Günümüz araçları öncekilere kıyasla daha fazla elektronik özelliğe sahiptir. Bu nedenle araçlarda meydana gelen arıza ve problemlerin çözümü geçmiş yöntemlerle mümkün değildir. Artık tüm sistem Elektronik Kontrol Üniteleri (ECU) ile kumanda edilip, yönetilmektedir. Araç parça arızaları, bakım aralıkları, ABS fren, klima, airbag, şanzıman, aydınlatma, direksiyon sistemleri ve lastik basınçlarına varıncaya kadar tüm elektronik sistemin bilgileri aracın genel hafızasında tutulmaktadır. OBD Beyin testi, üretici araç bilgileri ve teknik değerlerinin olduğu “Diagnose (Arıza Tespit Cihazı)” ile aracın OBD giriş soketi vasıtasıyla yapılmaktadır.

Süspansiyon Testi

Güvenli bir sürüşün en önemli unsuru, aracın nasıl yere bastığıdır. Tekerlekler vasıtasıyla fren ve hız tepkimelerini, yol ve arazi şartlarına göre aracı en güvenilir şekilde kontrol etmenin yöntemi araç süspansiyon sisteminin hasarsız olmasına ve işlevlerini eksiksiz yerine getirmelerine bağlıdır. AUTO KING, süspansiyon testinde amortisör hasar ve yağ-kaçak durumlarını kontrol etmenin yanında süspansiyon sistemine bağlı parçaların genel hasar ve yıpranma kontrollerini de yapmaktadır.

Dinamometre Testi

AUTO KING Dinamometre testi (Dyno) ile aracın sürüş simülasyonu yapılır. Bu ölçümde araç üreticinin verileri baz alınarak mevcut tork-beygir gücü ve ivmelenme ölçümleri yapılır. AUTO KING ekspertiz sisteminde üreticinin gerçek değerleri ile mevcut ölçüm verileri karşılaştırılarak performans sonuçları elde edilir.

Otomobilin Gerçek Değerini Ortaya Koyan Güvenilir Oto Ekspertiz Hizmetleri

Aracın 2. el değerini daha detaylı ortaya koymaya imkan veren oto ekspertiz gold paket seçeneği ile silver paket hizmetlerine ek olarak;

Her bütçe ve ihtiyaca yönelik hizmet paketleri sunan AUTO KING oto ekspertiz bronz ve gold paket seçeneklerine göz alabilirsiniz. Otomobilin geçmişi ve halihazırdaki durumuyla ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için AUTO KING deneyimli kadrosundan faydalanmak mümkün. Profesyoneller aracılığıyla oto ekspertiz hizmetleri almak aracın alım-satım işlemlerinde değerini belirlemek için oldukça önemlidir. İhtiyaca yönelik olarak hazırlanan geniş ürün yelpazesi ile AUTO KING güvenilir oto ekspertiz hizmeti sağlamaktadır. Bu nedenle farklı oto ekspertiz paketlerini inceleyebilir ve en uygun olan hizmet paketinden faydalanmak mümkündür.

Araç ekspertiz hizmeti online randevu ile ekspertiz işlemlerinizi hızlı bir şekilde planlayabilirsiniz.

Randevu Al!