Araç Ekspertiz Gold Paket | Autoking

*Hediye çeki kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerlidir.

*Bir sonraki kullanımda geçerlidir.

Oto Ekspertiz Gold Paket

2. el alım-satım işlemlerinde otomobilin gerçek değerini ortaya koymak oldukça önemlidir. Oto ekspertiz hizmetleri sayesinde otomobilin 2. el alım satım işleminde parça değişimi veya hasar durumları incelenerek pazarlığa konu olabilecek noktalar ile ilgili detaylı bir rapor hazırlanmaktadır. Böylece aracın alım-satım işlemlerinde, kişilerin ilerleyen süreçlerdeki beklemedik maliyetler nedeniyle madur olmasının önüne geçmek hedeflenmektedir. Aracın halihazırdaki durumu incelenmekte ve geçmişteki hasar veya parça değişimleri ile ilgili durumları güvenilir testlerden geçirilmektedir.

Formu doldurun, hemen sizi arayalım...

Dış Aksamlar

Aracın, kaporta ve boyadaki mevcut hasar durumu, lastik diş kalınlıkları, üretim yılı, far, stop çalışma ve hasar kontrolleri başta olmak üzere mevcut durumunun belirtildiği genel kontrollerdir.

Boya-Kaporta Kontrolü

Aracın boyalı parçalarından değişen ve sökülen bölümlerinin yüksek hassasiyetli cihazlar ile ölçülmesidir. Boya kalınlıklarının ölçümü, değişen demonte ve sabit parçaların detaylı ekspertizi, parçanın onarılmışsa ne derece hasar görüp onarıldığının tespit edilmesi işlemidir.

İç Aksamlar

Araç içindeki; koltuk, torpido, tüm kumanda kontrol panelleri (cam açma, klima kontrol üniteleri, sinyal, far, aydınlatma sistemleri) ve düğmelerin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Tüm iç aksamların işlevselliği, hasar ve yıpranması, güvenlik donanımları, airbag ve emniyet kemerleri genel kontrollerinin yapılması işlemleridir.

Araç Motorunun Ekspertizi

Araç motor ekspertizinde motor yağ seviyesi, üfleme kontrolü, yağ su ve hidrolikler başta olmak üzere; sıvı kaçak kontrolü, kayış, hortum, hava filtre kazanı, radyatörler ve motor kabini içerisinde kaçak ve hasar genel durumları gözle kontrol edilir.

Mekanik Ekspertiz

Aracın sürüş güvenliğini etkileyen; rot, rotil ve genel süspansiyon sistemi, fren balata, disk, debriyaj, direksiyon kutusu, mafsal boşluklar ile bağlı olduğu taşıyıcıların hasar, arıza ve genel durumlarının tespitidir.

Tramer Sorgulama

Aracın geçmiş hasar kayıtları, karışmış olduğu kazalar, değişen parçalar ve hasar dosya tutarlarını gösteren sicil sorgulaması işlemidir.

ODB Beyin Testi

Günümüz araçları öncekilere kıyasla daha fazla elektronik özelliğe sahiptir. Bu nedenle araçlarda meydana gelen arıza ve problemlerin çözümü geçmiş yöntemlerle mümkün değildir. Artık tüm sistem Elektronik Kontrol Üniteleri (ECU) ile kumanda edilip, yönetilmektedir. Araç parça arızaları, bakım aralıkları, ABS fren, klima, airbag, şanzıman, aydınlatma, direksiyon sistemleri ve lastik basınçlarına varıncaya kadar tüm elektronik sistemin bilgileri aracın genel hafızasında tutulmaktadır. OBD Beyin testi, üretici araç bilgileri ve teknik değerlerinin olduğu “Diagnose (Arıza Tespit Cihazı)” ile aracın OBD giriş soketi vasıtasıyla yapılmaktadır.

Süspansiyon Testi

Güvenli bir sürüşün en önemli unsuru, aracın nasıl yere bastığıdır. Tekerlekler vasıtasıyla fren ve hız tepkimelerini, yol ve arazi şartlarına göre aracı en güvenilir şekilde kontrol etmenin yöntemi araç süspansiyon sisteminin hasarsız olmasına ve işlevlerini eksiksiz yerine getirmelerine bağlıdır. AUTO KING, süspansiyon testinde amortisör hasar ve yağ-kaçak durumlarını kontrol etmenin yanında süspansiyon sistemine bağlı parçaların genel hasar ve yıpranma kontrollerini de yapmaktadır.

Dinamometre Testi

AUTO KING Dinamometre testi (Dyno) ile aracın sürüş simülasyonu yapılır. Bu ölçümde araç üreticinin verileri baz alınarak mevcut tork-beygir gücü ve ivmelenme ölçümleri yapılır. AUTO KING ekspertiz sisteminde üreticinin gerçek değerleri ile mevcut ölçüm verileri karşılaştırılarak performans sonuçları elde edilir.

AUTO KING otomobilin net değerini ortaya koymayı hedefleyen oto ekspertiz hizmetlerini son teknolojiyi kullanarak gerçekleştirmektedir. 20 Yıllık uzmanlığını araç ekspertiz hizmetleri ile de sürücülere sunan AUTO KING üst düzey memnuniyet sağlamayı hedeflemektedir. AUTO KING’in deneyimli ekibi ile verdiği güvenilir araç ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak çok kolay. En yakın oto ekspertiz hizmetleri için vakit kaybetmeyin.

Araç ekspertiz hizmeti online randevu ile ekspertiz işlemlerinizi hızlı bir şekilde planlayabilirsiniz.

Randevu Al!