Araç Ekspertiz Bronz Paket | Autoking

*Hediye çeki kampanyası 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerlidir.

*Bir sonraki kullanımda geçerlidir.

Oto Ekspertiz Bronz Paket

Oto ekspertiz; 2. el otomobilin alım satım işlemlerinde, geçmişte hasarının veya değişen parçasının olup olmadığını ortaya koyarak, aracın değerinin resmi raporlarla belirtilmesi hizmetidir. Otomobil satın alırken güvenilir oto ekspertiz hizmetinden faydalanmak önemlidir.

Formu doldurun, hemen sizi arayalım...

Dış Aksamlar

Aracın, kaporta ve boyadaki mevcut hasar durumu, lastik diş kalınlıkları, üretim yılı, far, stop çalışma ve hasar kontrolleri başta olmak üzere mevcut durumunun belirtildiği genel kontrollerdir. Dış ekspertiz işleminde aracın gözle görülebilecek genel performansını değerlendiren incelemeler yapılmaktadır.

Boya-Kaporta Kontrolü

Aracın boyalı parçalarından değişen ve sökülen bölümlerinin yüksek hassasiyetli cihazlar ile ölçülmesidir. Boya kalınlıklarının ölçümü, değişen demonte ve sabit parçaların detaylı ekspertizi, parçanın onarılmışsa ne derece hasar görüp onarıldığının tespit edilmesi işlemidir. Kaporta ve boya ekspertiz işlemi titizlikle ve yüksek hassasiyetle yapılması gereken bir işlemdir. Sözkonusu araçta aynı boya kodu ile başka aracın parçası kullanılarak değişim yapılmışsa, detaylı inceleme ile aracın orjinal gibi görünmesini sağlayan suistimaller ortadan kaldırılmaktadır.

İç Aksamlar

Araç içindeki; koltuk, torpido, tüm kumanda kontrol panelleri (cam açma, klima kontrol üniteleri, sinyal, far, aydınlatma sistemleri) ve düğmelerin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Tüm iç aksamların işlevselliği, hasar ve yıpranması, güvenlik donanımları, airbag ve emniyet kemerleri genel kontrollerinin yapılması işlemleridir. Aracın taban halısından, koltuklara; torpido, kapı, tavan döşemeleri, yan direk baklitleri, direksiyon ve kokpit kısımlarında varsa yıpranma durumu ortaya konmaktadır. Bu kısımlarda onarım yapılmışsa da hangi standartlarda yapıldığı detaylı bir şekilde incelenmektedir.

Araç Motorunun Ekspertizi

Araç motor ekspertizinde motor yağ seviyesi, üfleme kontrolü, yağ su ve hidrolikler başta olmak üzere; sıvı kaçak kontrolü, kayış, hortum, hava filtre kazanı, radyatörler ve motor kabini içerisinde kaçak ve hasar genel durumları gözle kontrol edilir. Araç motoru kontrolleri hem göz ile hem de motor kompresyon ve vuruntu testi ile yapılmaktadır.

Mekanik Ekspertiz

Mekanik Ekspertiz: Mekanik arıza ve hasar sonucu ihmal edilen her bir kusur hayati önem taşımaktadır. Mekanik ekspertiz aracın sürüş güvenliğini etkileyen; rot, rotil ve genel süspansiyon sistemi, fren balata, disk, debriyaj, direksiyon kutusu, mafsal boşluklar ile bağlı olduğu taşıyıcıların hasar, arıza ve genel durumlarının tespiti yapılmaktadır.

Tramer Sorgulama

Aracın geçmiş hasar kayıtları, karışmış olduğu kazalar, değişen parçalar ve hasar dosya tutarlarını gösteren sicil sorgulaması işlemidir. Tramer sorgusunda aracın üretildiğinden bu yana; hangi tarihte ne kadar hasarı olduğu, hangi parçalarının değiştiği veya onarıldığı incelenerek, raporlanmaktadır. Kazalarda mevcut aracın kayıtlarında görünmeyen ancak karşı tarafta oluşan hasar bilgilerine varıncaya kadar tüm süreçleri gösteren, Trafik Bilgi Merkezi kayıtları incelenmektedir.

Detaylı Oto Ekspertiz Hizmeti

Uygun fiyatlı oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak bronz paket ile mümkün. Oto ekspertiz hizmetlerinde daha detaylı bir değerlendirme imkanı ortaya koyan silver paket ile bronz paketteki hizmetlere ek olarak;

Alım-satım işlemlerine konu olan aracın değeri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak, aracın değeri ile ilgili pazarlık sürecini kolaylaştırmaktadır. Oto ekspertiz silver paket ile aracın geçmişine ve mevcut durumuna yönelik daha detaylı bilgiye sahip olmak mümkündür.

AUTO KING her bütçeye uygun araç ekspertiz hizmeti sağlamaktadır. Geniş ürün yelpazesi ile her ihtiyaca uygun oto ekspertiz paketleri sunulmaktadır. AUTO KING’in uzman ve güvenilir kadrosu aracın değerini tarafsız bir şekilde ortaya koyarak pazarlığa konu olan aracın objektif değerlendirmesinin yapılmasını sağlamaktadır.

Araç ekspertiz hizmeti online randevu ile ekspertiz işlemlerinizi hızlı bir şekilde planlayabilirsiniz.

Randevu Al!